Co to są chelaty? Sprawdź dlaczego warto je zażywać

Zrównoważona dieta jest gwarantem zdrowia. Pośpiech dnia codziennego sprawia, że nie mamy czasu racjonalnie się odżywiać. Często zatem sięgamy po suplementy diety takie jak żelazo, chrom czy cynk. Okazuje się jednak, że samo zażywanie specyfiku nie wystarczy.

 

Chelaty – co to jest?

Na rynku można znaleźć wiele suplementów diety różnych producentów. Reklamy dosłownie atakują nas ze wszystkich stron. Zazwyczaj przez szum informacyjny o naszym wyborze decyduje przypadek i sami nie wiemy dlaczego kupiliśmy dany produkt. Pół biedy jeśli po zażywaniu go odczujemy poprawę.

 

Jednak może tak się stać, że mimo kuracji nie widać efektów. W przypadku wielu produktów mogą pojawić się skutki uboczne takie jak nudności, bóle brzucha czy zaparcia. Najczęściej nie jest to wina złego działania suplementu, a problemów z wchłanianiem substancji przez organizm.

 

Chelaty – opinie

Warto mądrze suplementować swoją dietę. Dlaczego?

Najczęściej naszą dietę uzupełniamy suplementami witamin oraz pierwiastków nieorganicznych. O ile te pierwsze są dość łatwo przyswajalne, to te drugie stanowią wyzwanie dla naszych organizmów.

 

Wapń, cynk, żelazo, chrom czy magnez to suplementy, która są wchłanianie tylko w niewielkiej części ze specyfiku.

 

Dzieje się tak, gdyż nasz organizm musi przetworzyć je na cząstki organiczne, łatwiej przyswajalne czyli chelaty. Proces ten w ludzkich żołądkach jest bardzo mało efektywny, a u wrażliwszych osób powoduje zaburzenia jelitowe.

 

Skutki uboczne chelatów – jak ich uniknąć?

 

 

Okazuje się, że można uniknąć tych wątpliwych przyjemności. Wystarczy poszukać specyfików poddanych procesowi chelacji. To dość drogi proces, więc uzyskane w ten sposób suplementy diety nie leżą na najtańszej półce cenowej. Jednak największą zaletą chelatów jest zwiększenie przyswajalność pierwiastków i witamin. Pozwalają także uniknąć skutków ubocznych. W przypadku produktów Cali Vita skuteczność ta sięga nawet 95 procent.

 

Jak chelaty chronią i wspomagają organizm?

Pozytywną cechą chelatów jest ochrona organizmu przed zatruciem spowodowanym zbyt wysokim stężeniem pierwiastków. Dodatkowo usuwają one metale ciężkie oraz złogi cholesterolowe, które przyczyniają się do powstawania poważnych chorób.

Właściwie dobrane suplementy mogą nie tylko zbilansować ubogą dietę, ale też poprawić kondycje organizmu. Warto zatem zastanowić się przed zakupem danego specyfiku.

Incoming search terms:

  • co to są helatyc

Ola Author

Dodaj komentarz