Dieta 1000 kcal doskonale wymodeluje sylwetkę. Sprawdź jak ją wprowadzić

Istnieje wiele sposobów na zgubienie nadmiaru kilogramów. Warto jednak odchudzać się z głową, by nie zaszkodzić swojemu zdrowiu. W opinii lekarzy dietetyków najlepsze rezultaty daje dieta 1000 kcal.

 

 

 

Zazwyczaj o odchudzaniu myślimy w okresie świąt, czy tuż po Nowym Roku. Najczęściej planujemy zgubić nadprogramowy tłuszczyk do lata, by dobrze prezentować się w stroju kąpielowym. Jednak wiele osób zaczyna się głodzić czym doprowadza do efektu jo-jo. Najlepszym sposobem by uniknąć błędnego koła odchudzania jest zrównoważone odżywianie.

 

Dieta 1000 kcal – podstawy

Co prawda dieta 1000 kcal wymaga od nas pewnej dyscypliny, ale daje szybkie rezultaty. Chodzi nie tylko oto, aby liczyć kalorię ale przede wszystkim by zdrowo się odżywiać.

 

Jak podpowiadają dietetycy należy spożywać 5 urozmaiconych posiłków dziennie. Najlepiej jeżeli śniadanie ma największą liczbę kalorii, a kolacja najmniejszą.

 

Odchudzanie – poznaj zrównoważone sposoby

Należy jednak pamiętać, że dieta 1000 kcal to sposób na redukcję wagi, a nie sposób na życie. Najlepsze efekty daje po tygodniu stosowania, po czym należy jej zaprzestać. Nie oznacza to, że trzeba od razu wracać do starych nawyków. Jeżeli planujemy utrzymać efekt warto zasięgnąć porady dietetyka i wprowadzić racjonalne odżywianie na co dzień.

Ola Author

Dodaj komentarz