Dieta lodowa – najnowszy sposób na utratę wagi, czyli zimne odchudzanie

To niewątpliwie jedno z bardziej ciekawych odkryć w dziedzinie dietetyki. Amerykański lekarz dowiódł, że jedzenie mrożonych produktów odchudza. Sam stosując opatentowaną przez siebie dietę lodową i zrzucił już kilkadziesiąt kilogramów.

 

 

Wielu osobom dieta kojarzy się z przykrym przymusem. To nie tylko reżim żywieniowy, ale też rezygnacja z ukochanych potraw czy słodyczy. Okazuje się, że nie trzeba koniecznie ze wszystkiego rezygnować by schudnąć. Można jeść co się chcę, tyle że w wersji mrożonej. Dowiódł tego amerykański gastroenterolog z New Jersey.

 

Lody poprawiają metabolizm organizmu

Dieta lodowa w przeciwieństwie to wielu popularnych sposobów odchudzania nie jest oparta na ograniczaniu kalorii. Tajemnica tkwi w przyśpieszeniu przemiany materii przez mrożonki. Na uniwersytecie w Sydney udowodniono, że chłód powoduje spalanie w organizmie złego tłuszczu oraz przyśpiesza przemianę cukru w energię.

 

Mrożone posiłki pozwalają schudnąć

Ochładzamy jednak zapał miłośników lodów, by dieta była skuteczna musi być zrównoważona. Poza sorbetami z owoców w codziennych posiłkach powinny występować również warzywa, ryby oraz chude mięso.

 

 

Dieta lodowa poza oczywiście redukcją tłuszczu wpływa pozytywnie na nasz organizm. Pozwala ona na obniżenie ciśnienia krwi, a także na wzmocnienie kości.

Jeżeli więc lubisz zimne potrawy wypróbuj dietę i podziel się z nami swoją opinią.

Ola Author

Dodaj komentarz