Witamina D3 dba o twoje mocne kości i nie tylko!

Witamina D3 jest niezbędna dla zachowania zdrowia. Bierze bowiem udział w wielu procesach takich jak wchłanianie wapnia czy regulacja układu krwionośnego. Jednak jej nadmiar jak i niedobór jest szkodliwy dla zdrowia.

 

 

 

W naturalnych warunkach organizm sam uzupełnia braki witaminy D3. Jest ona dostarczana z diety, a dzięki promieniom słonecznym łatwo przyswajana. Jednak w naszej strefie klimatycznej wiele osób ma jej niedobór, ze względu na małą liczbę słonecznych dni w roku. Dodatkowo stosowanie kremów z filtrem oraz zanieczyszczenie środowiska uniemożliwia jej prawidłowe wchłanianie.

 

Dlaczego witamina D powinna zagościć w naszym menu?

Witamina D jest potrzebna nie tylko do budowy kości. Witamina D3 wpływa na wiele procesów zachodzących w ludzkim organizmie. Pozwala na utrzymanie zdrowych kości i zębów, gdyż ułatwia wchłanianie wapnia i fosforu. Ma korzystny wpływ na układy nerwowy i mięśniowy ponieważ przyśpiesza proces regeneracji komórek, w tym neuronów. Odpowiada ona również za prawidłową pracę układu odpornościowego.

 

Witamina D3 wpływa też na układ hormonalny, zwiększa spermatogenezę i rozrodczość oraz hamuje rozrost endometrium.

 

Suplementacja witaminy D

Warto wprowadzić dodatkowo do diety witaminę D:

 

 • w okresie jesienno-zimowym
 • u dzieci w okresie wzrostu
 • u osób starszych, których zdolność syntezy witaminy D obniża się
 • u kobiet w okresie około- i menopauzalnym
 • u osób stosujących kremy z wysokim filtrem UV
 • u ludzi z nadwagą
 • u tych, którzy spędzają niewiele czasu na świeżym powietrzu
 • u kobiet w okresie ciąży i karmienia piersią

 

Krople D-drops liquid vitamin D są skutecznym i polecanym przez specjalistów preparatem. Aplikacja produktu niezwykle łatwa dla każdego członka rodziny ponieważ płynna forma z dołączonym kroplomierzem uniemożliwia przedawkowanie. Dzięki naturalny, składnikom (cytrusom) D-drops liquid vitamin D ma przyjemny smak. Preparat nie zawiera cukru, słodzików ani żadnych sztucznych aromatów czy barwników.

 

Produkt należy przyjmować podczas posiłku, gdyż tłuszcze ułatwiają jego wchłanianie. Butelka D-drops liquid vitamin D zawiera 1000 kropli przez co starcza na długi czas.

 

Skład/ 1 kropla (0,03 ml): Witamina D3 – 10 g

 

 

Zalecana porcja dzienna do spożycia:

 

 • Dzieci powyżej 3 roku życia oraz młodzież do 18 roku życia – 1 kropla dziennie (10 g witaminy D3) w okresie X-III oraz w pozostałych miesiącach, gdy brak odpowiedniej syntezy skórnej.
 • Osoby dorosłe – 2 krople na dobę (20 g witaminy D3) w okresie X-III oraz pozostałych miesiącach, gdy brak odpowiedniej syntezy skórnej.
 • Osoby powyżej 65 roku życia – 2 krople na dobę (20 g witaminy D3) przez cały rok.
 • Kobiety w ciąży i kobiety karmiące od II trymestru ciąży, o ile nie jest zapewniona odpowiednia podaż z diety i/lub synteza skórna – 2 krople na dobę (20 g witaminy D3)

 

Uwaga! Produkt należy przechowywać dokładnie zamknięty, w chłodnym, suchym miejscu, unikając wysokich i ujemnych temperatur, intensywnego światła, w sposób niedostępny dla małych dzieci. Przed użyciem należy produkt wstrząsnąć, natomiast po otwarciu najlepiej przechowywać go w lodówce. 

 

Nie należy również przekraczać zalecanej przez producenta dawki, chyba że lekarz zdecyduje inaczej. Suplementów diety nie wolno stosować jako substytuty zróżnicowanej diety. Kobiety karmiące, kobiety w ciąży oraz osoby przyjmujące na stałe leki przed zażyciem produktu powinny zasięgnąć opinii lekarza.

 

Ola Author

Dodaj komentarz